Darbuotojų paieška ir atranka

Pilna darbuotojų paieška ir atranka

Stiprėjant ir augant kovai dėl talentų bei dramatiškai besikeičiant darbuotojų atrankos procesams, įmonėse labai svarbu vykdyti efektyvią darbuotojų paiešką ir atranką.

Profesionaliai atliktas atrankos procesas lemia Jūsų kompanijos sėkmę ir nuolatinį produktyvumo kreivės augimą. Todėl specialistų atlikta darbuotojų paieška tampa vienu svarbiausių veiksnių, norint užtikrinti sistemingą kompanijos veiklos tobulėjimą. Mes savo darbe orientuojamės į tris atrankos proceso dalis: kandidatų pritraukimą (angl. Sourcing), jų vertinimą ir atrankos projekto valdymą.

Kandidatų pritraukimas

Kandidatų pritraukimo procesas, skirtingai nei seniau, apima ne tik darbo pasiūlymų platformas, tačiau ir socialinius tinklus bei kitas terpes. Statistika rodo, kad darbo paieškos portalai praverčiami tik 1 iš 5 žmonių, kurie galėtų būti potencialūs kandidatai Jūsų įmonėje. Todėl jau tampa savaime suvokiama, kad darbuotojų paieškos vykdymas negali apsiriboti vien tik šiuo kanalu. Tam, kad rastume ir atrinktume potencialiausius kandidatus – mes pasitelkiame socialines medijas, sukauptą duomenų bazę, rekomendacijas ir kitus tiesioginės paieškos kelius. Iš anksto suplanuota ir apgalvota darbuotojų paieškos strategija leidžia greičiau pasiekti užsibrėžtą tikslą – surasti ir pritraukti tinkamus kandidatus.

People Link konsultantai specializuojasi skirtingose verslo srityse, todėl kalba kandidatų kalba, geba juos pritraukti ir sudominti. Taip iššūkis suinteresuoti potencialų kandidatą darbo pasiūlymu – tampa lengviau įveikiamas.

Be to prisidedame prie Jūsų, kaip darbdavio, įvaizdžio formavimo. Darbuotojų pritraukimo strategija ir kandidato patyrimas atrankos metu yra vieni pagrindinių veiksnių formuojantys Jūsų kaip darbdavio įvaizdį ir padedančių kandidatui apsispręsti. Todėl mes padėsime Jums orientuotis į klausimą: „kodėl darbuotojai nori pas Jus dirbti?“. Išryškindami ir pabrėždami Jūsų stipriąsias puses kartu sukursime patrauklų įmonės, kaip darbdavio įvaizdį.

Kandidatų vertinimas

Mes naudojame pasiekimais paremtą vertinimo modelį bei profesionalius asmenybės ir protinių gebėjimų vertinimo testus Tripod. Mūsų specialistų pristatomi kandidatai ne tik yra orientuoti į rezultatą, bet ir geba jį pasiekti. 2016 m. kasmetinė darbuotojų kaita Lietuvoje sudarė net 19 %, o kitose Europos šalyse rodikliai siekė net iki 25 %. Tokie rezultatai atskleidžia, kad kas dvejus metus įmonėje pasikeičia apie pusę darbuotojų. Žinant, kad pilna adaptacija įmonėje gali siekti iki vienerių metų – pagrindinis klausimas kurį Jūs, kaip darbdavys, turite kelti – kaip atrinkti darbuotojus, kurie norėtų prisidėti prie įmonės veiklos ir nenorėtų keisti darbo vietos daugiau nei dvejus metus?

Profesionalus kandidatų vertinimas lemia Jūsų darbuotojų lojalumą bei tai kaip greitai darbuotojas adaptuosis kompanijoje. Paprastai patys talentingiausi nenori pereiti į lygiagrečią poziciją, nei turėjo ar yra dabar – jie nori tobulėti ir augti. Todėl profesionalus ir sistemingas kandidatų vertinimas užtikrina, kad darbuotojų paieška bus efektyvesnė, o darbuotojai sėslesni. People Link specialistai nušviečia karjeros ir tobulėjimo galimybes Jūsų įmonėje, todėl ir ką tik priimtas darbuotojas bus orientuotas į ilgalaikius tikslus, o ne tik šiandienai reikalingą poziciją.

Atrankos proceso valdymas

Šio proceso dėka, užkirsite kelią potencialių ir talentingų kandidatų praradimui. Kadangi geriausi kandidatai paprastai pretenduoja į kelias darbo vietas – per ilgai užsitęsusi darbuotojų paieška, talentingus žmones gali nutekinti į kitas kompanijas. People Link orientuota į optimalaus darbo pasiūlymo pateikimą kandidatui – 10 dienų nuo pirmojo interviu su vadovu. Taip sutaupomi laiko kaštai ne tik kandidatui, bet ir Jums – darbdaviui. Pastoviai tobuliname personalo paieškos ir atrankos procesus, kad sėkmingai galėtume valdyti daugiau nei 70 atrankų vienu metu. Tai leidžia per metus įdarbinti daugiau nei 250 darbuotojų.

Optimali ir kokybiška darbuotojų paieška ir atranka, paremta gerai išvystyta strategija leidžia laimėti nuožmioje kovoje dėl geriausių darbuotojų. Nepamirškime, kad atranka šiandien vyksta ne vienoje, bet jau abiejose stalo pusėse.

Norite pagalbos ieškant profesionalų?

Į visus Jūsų klausimus atsakys Jurgita Lemešiūtė
+370 614 65999