Talentų pritraukimas

Talentų pritraukimas (,,Sourcing“)

Talentų pritraukimas yra bene viena daugiausiai staigios reakcijos į situaciją ir didžiausios informacinių technologijų integracijos procesų reikalaujantis darbas. Talentų paieška pati savaime įgalioja ne tik nustatyti, kur slepiasi didžiausi savo srities ekspertai, bet ir sugebėti juos privilioti pereiti į kitą poziciją.

People Link daugiau nei du trečdalius paieškos skiria pasyvių kandidatų paieškai ir jų sudominimui pasiūlymu. Tačiau talentų paieška neapsiriboja vien tik tuo – kanalai, kuriais naudojamės atlikdami paiešką apima tikslines įmones, socialinius tinklus, duomenų bazes, profesines asociacijas ir grupes. Ieškome žmonių, kurie yra dirbę ar vis dar dirba stambiose, sėkmingose kompanijose, nes patirtis įgauta ten yra neatperkama ir neįkainojama. Taip pat domimės startup’ų žvaigždėmis, nes tokie žmonės būna užgrūdinti judėti į priekį nepalankiomis ir sunkiomis sąlygomis, todėl jie žinomi, kaip absoliutūs lyderiai, sugebantys sukurti verslą nuo nulio. Maža to, savo paiešką išplečiame iki universitetų, kuriuose slepiasi didieji talentai ir žmonės, kurie turi daug motyvacijos ir energijos sukurti didelę vertę įmonėse.

Talentų paieška reikalauja specifinių sugebėjimų, kadangi talentingi žmonės turi daug skirtingų veiklų, pasiūlymų. Tai yra apsunkinanti aplinkybė norint konkretų žmogų sudominti nauja darbo vieta. Derybos ir sugebėjimas  pritraukti antreprenerius reikalauja:

  • Gerų įtikinėjimo įgūdžių;
  • Puikių rinkodaros kompetencijų;
  • Plataus kontaktų rato ir žvalgybos sugebėjimų;
  • Greičio – kadangi tai talentų medžioklė – paprastai laimi tas, kas yra greitesnis.

People Link specialistai turi visus šiuos sugebėjimus ir yra atradę efektyviausius kandidatų paieškos metodus, kurie leidžia, kad talentų paieška vyktų operatyviai ir veiksmingai. Nepaisant to, Lietuvoje veikiančios kompanijos kartais dar yra linkusios tikėti, kad šis procesas yra gana paprastas, todėl juo užsiima pačios. Vis dėl to įmonei nusprendus pačiai atlikti „talentų medžioklę“, ji negali skirti tokių laiko ir energijos kaštų. Taip pat neturi tiek kontaktų ir patirties – profesionalumas ir tinkamas tonas bendraujant su talentais yra labai svarbus.

Mes nuolat koja kojon žengiame su pasaulinėmis naujovėmis bei kasdien tobuliname specializuotų skaitmeninių paieškos priemonių naudojimo įgūdžius. Statistika, kuri rodo, kad darbo paieškos portalus skaito vos 17 % darbingo amžiaus žmonių – kalba pati už save. Jau tampa akivaizdu, kad Facebook platformoje patalpintas darbo skelbimas, kuris turi ne tik tekstą, bet ir vizualą ar video – sulauks žymiai didesnio pasisekimo, t.y. pasieks daugiau vartotojų, nei skelbimas patalpintas darbo paieškos svetainėje. Tai tik dar kartą patvirtina „LinkedIn“ atliktas tyrimas, kurio duomenimis 2015 metais Europoje darbdavių paieška socialiniuose tinkluose siekė net 52 %, o tai lyginant su 2014 m. rezultatais išaugo net 9 %. Ši tendencija rodo, kad socialinių medijų integracija į darbo rinką tik augs.

Akivaizdu, kad talentų paieška, turi išeiti už darbo skelbimų ribų, atspindėti kompanijos vidinę kultūrą. Itin svarbus kandidato sudominimas įmonėje vykstančiomis veiklomis, geru užmokesčiu ir karjeros perspektyvomis. Paprastai talentai ir lyderiai siekia nuolatinio tobulėjimo ir augimo: nė vienas sėkmę konkrečioje srityje jau pasiekęs žmogus nenori užsisėdėti vienoje vietoje. Todėl būtent tobulėjimas, motyvuojanti įmonės kultūra ir geras atlygis turi būti pasiūlyti Jūsų įmonėje.

Klientų pasitikėjimas mūsų vykdoma talentų paieška ir atranka vis auga bei stiprėja, ne tik dėl gaunamų rezultatų, bet ir todėl, kad vieninteliai Lietuvoje turime padalinį vienoje dinamiškiškiausių darbo rinkų Londone. Tai išaugina ne tik mūsų galimybes pritraukti tarptautinius talentus, bet ir padidina tikimybę, kad Jūsų įmonės veiklos augimo sparta ir profesionalumo šuolis bus didesnis.

Visų įmanomų kanalų paieškos integracija ir mūsų skiriamas laikas pastoviam talentų paieškos proceso tobulinimui leidžia surasti kandidatus, kurie tampa dideliu indėliu bendrame Jūsų kompanijos tobulėjimo spektre.

Norite privilioti geriausius talentus?

Į visus Jūsų klausimus atsakys Matas Martinkėnas
+370 696 09920